W kontekście słowa „prąd” pierwszym naszym skojarzeniem są nieustannie coraz to wyższe rachunki za korzystanie z niego. Chociaż wiele mówi się o alternatywnych źródłach energii, z których faktycznie coraz więcej osób chce korzystać, to jednak nie dla każdego takie rozwiązanie jest możliwe. Patrząc na rynek prądu w Polsce, to przeciętny Kowalski z pewnością wiele o nim nie wie. Ma on oczywiście swoje wady i zalety, więc postanowiliśmy się z nimi rozprawić. Efektami naszego researchu będzie poniższy tekst, do którego lektury serdecznie zapraszamy.
Duża konkurencyjność
Bardzo dobrym krokiem była liberalizacja możliwości korzystania z różnych dostawców prądu. Rynek energii w Polsce nie stał się monopolem, nad którym państwo trzymało pieczę, tylko obywatele sami mogli decydować o tym, z jakiego operatora mogą korzystać. Oczywiście, otwartą kwestią pozostaje to, ile osób o tym wie, bo zapewne nie jest to duża grupa. Niektórych może przerazić nawet sam fakt zmiany, ale jednak nie jest to tak trudna sprawa, jak mogłaby się wydawać. Duża konkurencyjność jest czymś, co na pewno daje Polakom elastyczność, bo jeżeli można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych w skali miesiąca, to jak najbardziej warto się na taki krok zdecydować. Więcej informacji o rynku energii przeczytasz na stronie innogy.pl.

Łatwość zmiany operatora
Jako że na naszym „podwórku” działa wielu dostawców prądu, to i rynek energii w Polsce na tym korzysta. Trzeba jednak odrobinę przybliżyć proces zmiany operatora. Na początku warto powiedzieć, że cała zmiana nic nie kosztuje, co jest dużym plusem, bo nierzadko słyszymy historię o tym, jak trudno jest zerwać umowę z różnymi podmiotami. W tym przypadku tak to nie działa i rynek energii na tym zyskuje. W dzisiejszych czasach ludzie mają coraz mniej czasu na załatwianie takich spraw, bo rzeczywiście w procesie zmiany operatora jest kilka kroków, które trzeba wykonać. Najwięksi operatorzy starają się maksymalnie ułatwiać życie klientowi i wszelką dokumentację biorą na siebie. Nie zmienia to jednak faktu, że to klient musi zrobić rozeznanie i wybrać najlepsza dla niego ofertę. Energia zostanie dostarczana już po załatwieniu wszystkich formalności, chociaż nie można zapomnieć o poinformowaniu Operatora Systemu Dystrybucyjnego.