taryfa c11

Taryfa energetyczna c11 – kiedy warto z niej skorzystać?

Taryfy jednostrefowe (c11) charakteryzują się stałą stawką za energię, która nie jest uzależniona od godziny i pory roku. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą poznać największe zalety taryfy jednostrefowej i dowiedzieć się jednocześnie, dla koto jest ona najlepszym wyborem.

Taryfa energetyczna c11 – co warto wiedzieć?

Taryfa c11 to zdecydowanie najlepszy wybór dla tych odbiorców, którzy w pierwszej kolejności cenią sobie wygodę, dlatego też nie zwracają najmniejszej taryfa c11uwagi na godziny użytkowania energii elektrycznej. Brak podziału na godziny ułatwia także rozliczanie się z pobranej energii. Taryfa energetyczna c11 wykorzystywana jest głównie przez małe i średni firmy, które prowadzą swój biznes przede wszystkim w ciągu dnia.

O czym należy pamiętać?

Taryfa energetyczna c11 przeznaczona jest wyłącznie dla tych odbiorców, którzy zasilani są sieciami elektroenergetycznymi niskiego napięcia (do 40kW). Warto wspomnieć także i o tym, że przy przekroczeniu limitu 40kW firmy nie muszą ponosić żadnych kar finansowych. Spowodowane jest to oczywiście tym, że przedsiębiorstwa nie mają technicznej możliwości pobrania większego napięcia, dlatego też warto dokładnie oszacować swoje rzeczywiste zapotrzebowanie na energię elektroniczną. Jeżeli wykorzystywana jest bardzo niewielka ilość energii, to warto ustalić mniejszy limit, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Czy z taryfy c11 mogą skorzystać klienci indywidualni?

Klienci indywidualnie mogą skorzystać z taryfy c11 wyłącznie przy budowie nowego domu albo innej nieruchomości. W takiej sytuacji niezbędne jest podpisanie umowy na tzw. „prąd budowlany”. Wszystkie gospodarstwa domowe, które stawiają nowy dom zobligowani są do korzystania właśnie z prądu budowlanego. Na taryfę dla gospodarstw domowych (np. g11) będzie można przejść dopiero po zakończeniu prac budowlanych. Osoby, które przy budowie domu korzystać będą z taryfy g11 (np. podepną się pod sąsiada) narażeni są na bardzo wysokie kary finansowe.